مرداد ۱۲, ۱۳۹۸

امروزه برای استفاده بهینه از فضا های سخت افزاری و ابری ،کاهش سایز با کدیگ و ترفندهای مختلف از اهمیت ویژه ایی برخوردار است ، حتما برای شما اتفاق افتاده فضای کامپیوترتان در حد انفجار پر باشد و وقتی به سراغ رسانه های درون آن رفته باشید دلتان نیامده باشد که هیچ کدام از این رسانه ها که غالبا عکسا و ویدیو ها هستند را پاک کنید یا حتی بعضی اوقات دوست دارید از یک عکس به تعداد زیادی داشته باشید تا خیال آسوده ایی از خطر از دست دادن آن داشته باشید این در حالی است که از طرفی فضای کامپیوترتان نیز اجازه نگهداری عکس های بیشتر را به شما را نمی دهد ، این امر  شما را بر سر دو راهی هزینه و احساس  قرار خواهد داد.

مهندسین کامپیوتر برای حل این مشکلات در صدد طراحی نرم افزارهایی بر آمده اند تا حجم عکسها و ویدیو ها و رسانه ها را کاهش دهند در این مسیر دشواری های زیادی دیده میگردد یکی از این دشواری ها این است که با کاهش سایز کیفیت نیز تحت تاثیر قرار میگیرد، در این مطلب قصد داریم تا ابزار ی برای کاهش سایز عکس را معرفی نماییم که در عین کارایی سهولت استفاده را نیز در پی دارد. فناوری های زیادی از قبیل کد گذاری و آنالیز عکس برای این امور پیشنهاد گردیده که از نظر مهندسی کدینگ مسمر ثمرتر به نظر می رسد ، شاید  با نرم افزار فوتوشاپ حجم فایل و سایز فایل رو تغییر داده باشید یا از قابلیت های دیگری که در این نرم افزار قدرتمند عرضه شده مثل Save for Web استفاده کرده باشید طرز استفاده از این ابزار در فوتوشاپ بسیار ساده است کافی است ابتدا تصویر خود را در نرم افزار فتوشاپ باز کنید، سپس از منو File گزینه Save for Web را بزنید.
در پنجره باز شده فتوشاپ نسخه بهینه و کم حجم شده عکس شما را نمایش میشود که با کلیک بر روی گزینه Save میتوانید آن را ذخیره کنید. (در گوشه سمت چپ زیر تصویر حجم بهینه شده نمایش داده میشود). اما پیشنهاد میکنم قبل از بستن این پنجره مقدار بخش Quality را کمی تغییر دهید مثلا 70 ، تا مشاهده کنید چندان تغییری در کیفیت عکس صورت نمیگیرد اما حجم آن به طرز چشم گیری کاهش میبابد.

خب البته در توانمندی این ابزار فوتوشاپ شکی نیست اما این نرم افزار همیشه در دسترس نیست و در ضمن هزینه های نگهداری بالایی دارد و همچنین خود نرم افزار نیز حجم قابل توجهی از فضای سخت افزار شما را اشغال می نماید،  در این مطلب قصد معرفی ابزاری کارا و جامع داریم ، یکی از بهترین هاکه البته در ایران زیاد مورد توجه قرار نگرفته است. 

سایت   www.tinypng.com  یکی از سایت های پیشگام برای کاهش عکس بوده که در سالهای اخیر رشد قابل توجه ایی در این صنعت داشته و نرم افزار های تحت وب ، پلاگین های وردپرسی قوی و اثر گذار ، نرم افزار های موبایلی و همچنین نرم افزار های کامپیوتری ایی عرضه نموده است .

اولا تحت وب بودن این ابزار برای کاربران یک امتیاز ویژه بوده ثانیا کارا و موثر و همچنین تست شده توسط کارشناسان حرفه ایی و طراحان و عکاسان داخلی و خارجی است ثالثا دائما در حال آپدیت مکانیزم های خود و بهینه سازی مستمر است. این همه خصوصیات مثبت در کنار سهولت در دسترسی و استفاده tinypng  را بسیار محبوب ساخته است، برای استفاده از این ابزار تحت وب به سراغ سایت www.tinypng.com  بروید

معرفی سایت tinypng

عکس مورد نظر یا عکس های مورد نظر خود را به بخش مستطیل نقطه چین Drop your .png or .jpg files here! درگ نمایید.

معرفی سایت tinypng

اطلاعات عکس میزان و درصد کاهش سایز عکس را به طور دقیق ( البته در فضای هوست ) نشان داده می گردد، همن طور که از شکل زیر مشخص است 76% کاهش سایز برای این عکس هم مطلوب است هم شگفت انگیز ، حالا فقط کافیه روی دانلود کلیک کنید و عکس رو داخل حافظه ی کامپیوتر ذخیره نمایید .

معرفی سایت tinypng

کار به اتمام رسیده است حالا میتوانید کیفیت و سایز عکسها قبل و بعد از کاهش سایز با هم مقایسه نمایید.

معرفی سایت tinypng

Sample Text

ارسال یک پیام
fa_IRPersian
fa_IRPersian